Přípravky: Hodnocení roku 2016 Standou Míškem

Hodnocení podzimu u přípravek už mohlo být dávno na světě. Jenže první múza z božkova padla do vaječnýho koňaku a druhou vypila nějaká návštěva v grogách. Nestydatost! Třetí mi přinesl moudrý Ježíšek a hned jsem ji schoval v dílně do holinky. Teď se hodí a jak říkal kamarád Jirka Pospíšil “ dozrála a přišel její čas“. Nechci, abych vypadal jak ruskej sportovec, ale prostě na začátku potřebuju trošku popostrčit.
Hodnotit podzim u přípravek znamená najít konec loňské sezony, neboť my pauzu nemáme. Posedíme, popijeme, dáme do volátka a řekneme si, co bylo dobrý a co ne. Někdy to odnese trenér, někdy tulamorka. Toho dobrýho bylo dost a bylo u toho i spousta radosti. Škoda, že letos nefungoval okresní fotbalový svaz, oproti letům minulým jsme i přes 2 vítězné kategorie v okresním přeboru letos se nekonala ani osobní gratulace, nebyl ani článek v novinách, ani foto s logem sponzora a pár balonů za odměnu. Zřejmě nebyl čas nebo schudnul sponzor malé kopané – ČEZ, pod jehož ochrannými křídly jsme soutěž na okrese hráli. Naštěstí fotbal jede rychle dál a konec prázdnin už nás zastihl na tradičním soustředění na Ortu. A je tu podzimní soutěž, do toho spousta turnajů, zapojuje se nový ročník 2010 a z náboru se rekrutuje školička. Ve čtyřech mužstvech přípravek v okresních soutěžích hraje cca 4-5 sokolíků. Týden co týden jsme na podzim odehráli přes 40 mistrovských zápasů a do dneška neuvěřitelných 62 zápasů na turnajích. To je ohromná podzimní porce pro naše elévy. Navíc se pořád střídají hrací povrchy a bohužel i pravidla. Pro prcky je pak složitý se v tom orientovat, škoda, že tam nahoře není nikdo, kdo by měl čas se pravidlům nejmenšího fotbalu věnovat. Vidíte, že je to jízda ze strmého svahu a tento volný týden je naprosto vyjímečný. Určitě, mám výhodu od opravdových trenérů, že se nemusím dívat na jednotlivé hráče a rozebírat klíčové zápasy. Pro nás je výhrou chuť dětí poctivě se účastnit tréninků i zápasů. Vím, že je to někdy složitý i pro rodiče, ale když v té náročnosti ubereme, tak to brzo zabalíme. Podmínky pro to máme výborný, tak je využijme. I proto chci teď v samém závěru roku poděkovat tělovýchovné jednotě právě za podmínky, které pro mládežnické týmy připravuje a že to není na jednom hřišti tak snadný. Poděkovat tak musím i Mílovi Trédlovi, že pro nás dělá maximum, p.Míškové, že máme pořád připravený voňavý dresy a hlavně dobrovolníkům v našich řadách – Romče Trédlové, protože dovede po odpolednech oběhat všechny rodiče a vybírat příspěvky, panu Havlíkovi za skvěle vedené webové stránky, za registraci nových hráčů a za pomoc při elektronických zápisech mistrovských zápasů. Ten největší dík patří pochopitelně všem trenérům, asistentům a vedoucím mužstev za jejich nezištnou celoroční práci.
Zbylo mi ještě krapet božkovský múzy a čeká mě ještě jedno hodnocení. To zas bude o mojí práci a čeká na ní finančák. To jsou jenom čísla a jak to vidím, tak budeme v závěru při podpisech oba plakat – já i FÚ. V každým pádě to letošní ať dobré či špatné končí a já Vám všem bez rozdílu pohlaví, pleti, národnosti, náboženského vyznání a dokonce i sparťanům a sešívanejm přeju, abyste v roce příštím jeli ve správným vlaku přes stanice zdraví, štěstí, pohoda…..  Standa Míšek