Starší žáci: Dolní Beřkovice – Libiš 3:5

Starší žáci vkročili do sezony výhrou

Branky: 2x Mündl, 2x Munzar, Kubíček

První mistrovský zápas se povedl na výbornou. Vyjeli jsme na horkou půdu do Dolních Beřkovic a věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého. Kluci byli výborně naladěni už od rána, takže jsem je spíše krotil a uděloval taktické pokyny. Lepší vstup do utkání jsme si ani přát nemohli, do vápna krásně pronikl z levé strany Chyba, kde byl faulován. Pokutový kop si vzal na svá bedra kapitán Matěj Mündl a s přehledem proměnil. Bojovalo se na obou stranách. Soupeř nebezpečně unikal po brejcích, ale vždy byl někdo vzadu, kdo zneškodnil soupeřovy šance, hlavně náš výborně chytající gólman Škrna. Ve 21. min se Munzar krásně prokličkoval opět z levé strany do vápna a brankaři nedal šanci střelou pod břevno z takřka NULOVÉHO ÚHLU. Lehce jsme polevili a soupeř hned využil této šance a snížil na 1:2. Ve 38. minutě opět z levé strany si Munzar krásně navedl balon a opět skoro z nulového úhlu tentokrát po zemi prostřelil brankaře 1:3. Hra se přelévala a byl to soupeř, který snižoval na 2:3. Málek byl u zrodu dalšího gólu, kdy velmi srdnatě bojoval u vápna, kde byl faulován, přímý kop si postavil Mündl, všiml si mezery na brankařově straně, který si blbě postavil zeď a krásně za háčky zvýšil na 2:4. Velmi dlouho se pak nic nedělo, Kubíček mohl zvýšit, ale pohrdl jasnou gólovou šancí, kdy pouze trefil boční sít. Soupeř měl také velmi velké šance, ale bud Škrna nebo hráči obětavě zachytávali střely. Byli jsme přimáčknuti na svoji půli velmi dlouho a odolávali tlaku soupeře, a přeci jen nakonec jsme ještě jednou inkasovali na 3:4. Stále jsme byli pod tlakem, soupeř ucítil šanci uhrát alespoň bod. 86. minuta svítila na tabuli, kdy jsme se chopili my ojedinělé šance a Kubíček KONEČNĚ využil své přednosti, nejdříve krásně obešel dva protihráče na půlce a poté se řítili ve 3 na jediného hráče domácích a to na brankaře. Kubíček zvedl hlavu nezazmatkoval a vsítil naši 5 branku v utkání. Myslím si, že nejenom mě v ten moment ztuhla krev v žilách. Kluci se na sebe nahrnuli, věděli, že tohle je poslední hřebíček do rakve soupeře a už se jen čekalo na pomyslný hvizd rozhodčího. Musím pochválit všechny kluky za velkou bojovnost a doufám, že na to navážeme za 14 dní v Tišicích. Trenér Filip Mündl