| |

Muži: (Staro)novým trenérem A týmu je Miroslav Kratochvíl

Libišského A mužstva se znovu ujímá v pozici hlavního trenéra Miroslav Kratochvíl, který se tak střídá s Lubošem Urbanem.

Miroslav Kratochvíl působil u A mužstva Libiše od září roku 2021, kdy nahradil Miroslava Jíru. U mužstva působil do března 2023, kdy jej v týdnu po úvodním jarním domácím utkání, ve kterém A mužstvo v sobotu 11. března podlehlo 0:4 Českému Brodu, vedení oddílu odvolalo z funkce.

„Mirkovi děkujeme za veškerou práci a přejeme mu hodně štěstí do budoucna. Nikde není psáno, že se naše cesty nemůžou znovu spojit,“ uvedl Pavel Havel, předseda oddílu tehdy. A tak se také stalo. Po šesti měsících je Miroslav Kratochvíl zpět.

Luboš Urban po svém příchodu mužstvo nastartoval a díky sérii vítězství se A mužstvo dostalo mimo sestupová místa. Závěr minulého soutěžního ročníku ale mužstvu nevyšel a stejně jako nejprve prožilo sérii vítězství, tak v závěru přišla série proher a nakonec sestup z divize do Krajského přeboru.

V létě mužstvo opustilo více než deset hráčů a celou letní přípravu museli mužstvo doplňovat hráči B mužstva, aby se áčko mohlo v rámci přípravných zápasů připravit na nový soutěžní ročník. Ten začal náš tým 12. srpna na hřišti Poříčan, kde jsme prohráli 0:3. A prohrou skončil také první domácí zápas, když jsme nestačili na Sokoleč (1:3).

O den později, v neděli 20. srpna, Luboš Urban trenérskou funkci u A mužstva Libiše opustil. „Po dohodě s vedením klubu jsem ukončil své působení u A mužstva, které potřebuje změnu a nový impuls. Děkuji všem za spolupráci,“ uvedl Luboš Urban.

Nyní jej Miroslav Kratochvíl v pozici kouče libišského A mužstva opět střídá. V pondělí již vedl trénink, v pátek 25. srpna jej čeká obnovená premiéra, když naše A mužstvo hraje od 19:00 na hřišti SK Posázavan Poříčí nad Sázavou.

Posázavan v prvním utkání nové sezony remizovala 1:1 s Tuchlovicemi, v druhém utkání podlehl 1:2 Povltavské.

Reklama