| |

Muži A: První body v sezoně! Libiš – Chlumec 1:0

Libišské áčko získalo ve středečním vloženém kole středočeského Krajského přeboru první body v novém soutěžním ročníku. V podvečerním utkání porazilo Chlumec těsně 1:0 a do tabulky si připsalo první vítězství v sezoně.

Naše mužstvo mělo před středečním zápasem za sebou úvodní tři soutěžní zápasy nové sezóny a stále čekalo na bodový zisk. Nejprve na úvod sezóny prohrálo v Poříčanech, následně podlehlo doma Sokolči a minulý pátek prohrálo v Poříčí nad Sázavou 1:3.

Naopak Chlumec na úvod sezóny nejprve porazil doma Dobříš 3:1, následně odjel z Tochovic s prohrou 0:4, ale ve třetím zápase vyprovodil Sedlčany 6:0. Trenér Miroslav Kratochvíl měl pro středeční zápas k dispozici také několik nových hráčů. Soutěžní premiéru si v základní sestavě připsal čtyřiatřicetiletý Denys Sandetskiy, mezi náhradníky začali zápas také dva mladíci – Patrik Šamša a Vítězslav Jindřich (oba hráči ročníku narození 2003), jejich příchod do Libiše byl potvrzen den před zápasem.

A právě prvně jmenovaný se nakonec zapsal do statistik tím nejdůležitějším způsobem. Již v patnácté minutě totiž vystřídal Vladimíra Stiboru a o dalších osm minut později vstřelil Šamša jediný gól celého utkání.

Hosté dohrávali nakonec v samém závěru v deseti, když byl po druhé žluté kartě vyloučen Lukáš Dvořák. Závěrečnou část zápasu odehrál i druhý nováček Jindřich.

Díky vítězství se Libiš posunula na průběžné třinácté místo v tabulce. Hned v sobotu odehrajeme další zápas, když hostíme SK Doksy, které mají na svém kontě o jeden zápas méně a také pouze jednu výhru.

„Z našeho pohledu velice těžké utkání, ale nakonec s vítězným koncem. Utkání s velkým počtem neproměněných šancí na obou stranách, zároveň však se dvěma výborně chytajícími brankáři – na straně hostů Pavel Šebek, na straně domácích pak Honza Satrapa. Soupeř SK Chlumec je velice zkušené mužstvo s řadou výborných individualit. Bude těžkým protivníkem i pro ostatní účastníky přeboru. Nakonec byla jedna z mnoha šancí proměněna po centru Tsopy, když skóroval debutant v libišském dresu Patrik Šamša. Získaných bodů si musíme považovat.“

Miroslav Kratochvíl, trenér

HDT.cz Krajský přebor – 1. kolo

TJ Sokol Libiš – SK Chlumec 1:0 (1:0)

Branka: 23. Šamša. ŽK: Savulkin, Menčl, Tsopa, Havlíček – Dvořák, Krejča. ČK: Dvořák. Rozhodčí: Pagáč Tomáš – Zíka Jan, Sandev Patrik. Delegát: Nepovím František. Diváků: 110.

Libiš: Satrapa – Savulkin, Macháček, Moravec, Kortiš – Přibyl, Tsopa, Menčl (79. Jindřich), Sandetskyi, Stibora (15. Šamša) – Vetešník (82. Havlíček).

Foto: Antonín Čvančara.

Reklama