|

Muži B: Souhrn zimní přípravy 2022/23

Libišskému béčku startuje o posledním březnovém víkendu jarní část mělnického okresního přeboru. Souhrn zimní přípravy našeho B mužstva pohledem hrajícího trenéra Ondřeje Eisnera najdete níže.

Bez pauzy

Naše zimní příprava svým způsobem začala hned po konci podzimní části sezóny, kdy jsme hráli v polovině listopadu doma s Horními Beřkovicemi. V minulosti bylo zvykem chodit během pauzy zahrát si jednou týdně fotbálek, ale i díky tomu, že náš tým je o hodně mladší než v předchozích letech, kluci chtěli chodit dvakrát týdně. Hrál se v podstatě jen fotbal na naši libišské umělce a často se k nám připojili i bývalí členové béčka, kteří už aktivně nehrají.

Myslím, že řadě hráčů tyhle „fotbálky“ pomohly i po mentální stránce, protože si mohli zahrát bez starostí fotbal, něco si vyzkoušet a na většině bylo vidět, že mají z fotbalu zase radost. A aspoň jsme se nějak udržovali všichni i fyzicky.


Libiš Cup 2023

Vzhledem k tomu, že jsme, až na výjimku kolem Vánoc, nepřestali trénovat dvakrát týdně, tak jsme na tento režim pouze navázali po začátku nového kalendářního roku a postupně jsme se připravovali na obnovený turnaj na naši umělce. Béčkov něm skončilo „až“ na čtvrtém místě.

Ale byl to povedený den a věřím, že si to všichni užili bez ohledu na výsledky nebo konečné umístění.


Přípravné zápasy

Už na konci podzimu minulého roku jsem měl jasno, že chci přihlásit náš tým opět do okresního poháru, takže i z toho pohledu jsem nedomlouval velký počet přípravných zápasů. Nakonec jsme se na konec ledna domluvili na přípravném utkání s naším vlastním dorostem a zápas jsme odehráli na umělce v Neratovicích.

Zatímco dorostenci následně vyrazili na soustředění, my jsme měli hrát přípravný zápas proti Bohnicím, se kterými hrajeme přípravné zápasy už několik let. Tým Bohnic je po podzimu první v pražské B třídě (potvrdil to i výhrou 3:1 na úvod jara proti Vinoři o uplynulém víkendu), takže by to pro náš tým byla opravdu hodně těžká zkouška. Ale o to mohla být cennější. Nakonec k tomu zápasu ale nedošlo s ohledem na velké množství absencí v našem týmu a zápas jsme museli zrušit.

Shodou okolností jsme se poté dostali ještě k jednomu tréninkovému zápasu s naším dorostem a na konci února jsme se narychlo domluvili přípravu s Dolními Beřkovicemi. Kluků z Beřkovic ale dorazilo málo a nakonec hráli v deseti. Úroveň zápasu tak nebyla taková, jak jsme si asi všichni představovali a přáli, ale to se už někdy stává. Tento zápas jsme vyhráli vysoko 8:1, Honza Čepec dal pět gólů.


Pohár OFS Mělník

Jak už jsem zmínil, přihlásit okresní pohár pro mě byla priorita. Jednak to znamená tři zápasy před startem mistrovské soutěže bez nutnosti domlouvat přípravné zápasy. Zadruhé je to soutěž pořádaná přímo OFS Mělník, takže to má i potřebné náležitosti jako třeba delegované rozhodčí. Na dva ze tří zápasů jsme měli tři rozhodčí, což se kolikrát nepoštěstí ani v samotném přeboru.

Do poháru se přihlásilo 12 týmů a do skupiny jsme dostali béčko Pšovky, Liběchov a Čechii Kralupy. Postupně jsme vyhráli všechny zápasy se skóre 13:1 a zajistili jsme si postup do semifinále, které se bude hrát 3. května. Druhým známým postupujícím je zatím Vysoká, která také vyhrála všechny tři zápasy ve skupině. O dalších dvou semifinalistech rozhodne odložený zápas Všetat s Tišicemi. Mužstvo lépe postavené ve stávající sezóně odehraje semifinále doma, finále bude následně na neutrální půdě.

Do všech pohárových zápasů v našem dresu zasáhli i dorostenci. Jeden z nich, Pavel Kubíček, dal tři góly a společně s Janem Čepcem jsou zatím nejlepšími střelci našeho týmu. Po dvou gólech dali také Filip Nejezchleba a Ondřej Havlík. Po jednom gólu Peter Chorvát, Vojtěch Plaček a Leoš Tvrdý.

I s ohledem na zapojení právě hráčů dorostu je pohár v rámci přípravy z mého pohledu naprosto skvělou příležitostí, jak hráče, kteří v létě končí v dorostenecké kategorii, zapojit do mužského fotbalu. A s ohledem na stav našeho týmu, bude jejich zapojení v rámci zápasů během jara prospěšné pro všechny.


Zranění, absence atd.

Do jarní části sezóny nemůžeme počítat s obráncem Davidem Bušínským, který na konci února absolvoval operaci kolene. Rehabilitace poraněného prstu a kolenou má na programu také brankář Michal Škrna. Kvůli pracovnímu vytížení se do tréninků a zápasů nezapojili Jakub Ryšlavý (až na pár výjimek) a David Fajt.

Z osmnácti členného kádru tak rázem máme čtrnáct hráčů, mezi které se počítám i já jako hrající trenér. (V tabulce níže je 19 hráčů po přidání Radka Havlíčka, který je ročníkově ještě dorostencem, zimní přípravu absolvoval s A týmem. Během jara bude hrát nejspíš za béčko i dorost). Před rokem/rokem a půl nás bylo cca pět nebo šest aktivních, takže to, jak se mužstvo postupně dalo/stále dává dohromady, je povzbuzující. Věkový průměr se snížil zhruba o deset let a v kádru jsme v tuhle chvíli jen dva přes třicet (pět) let.

Do dvou zápasů zasáhl i brankář Jakub Kundrát, který odehrál zápas s Dolními Beřkovicemi a proti Pšovce v poháru, kdy si připsal i asistenci u prvního gólu. Během jara by se mohl v zápasech střídat s Davidem Chládkem podle jejich vzájemný dohody a dohody s vedením A týmu.

Zatímco dříve bylo pět šest lidí na tréninku normální situací, momentálně je to spíše výjimkou. I k tomu došlo, ale na většině tréninků je nás většinou aspoň deset. To je posun. Když vynechám sebe, tak pouze na jednom tréninku během zimy chyběl například Filip Nejezchleba. Ostatní nastřádali více absencí, ale to je normální. Tenhle tým má budoucnost a potenciál. Jen neztratit chuť.

I díky spolupráci s trenérem dorostu Michalem Panochou nás doplňují dorostenci jak na trénincích, tak v zápasech a je skvělé sledovat, jak nemají problém do našeho týmu zapadnout a hrát v mužské kategorii bez ohledu na to, zda jsou ročník 2004 nebo 2005. Věřím, že pokud to bude možné, tak přidají další minuty v našem týmu i během jara.

Aktuální soupiska:

JMÉNO & PŘÍJMENÍPOZICEROČNÍK NAROZENÍ
Brdlík Patrikobránce/záložník2002
Bušínský Davidobránce2003
Buzek Tomášobránce/záložník2000
Čepec Janútočník2003
Havlíček Radekobránce/záložník2004
Chládek Davidbrankář2000
Chorvát Peterobránce1985
Eisner Ondřejobránce/záložník1986
Fajt Davidzáložník1998
Havlík Ondřejzáložník/útočník1999
Kletečka Tomášobránce/záložník/útočník1999
Matějka Ladislavobránce1999
Mošna Jakubobránce2003
Mündl Filipbrankář/obránce/záložník/útočník1996
Nejezchleba Filipzáložník2003
Ryšlavý Jakubobránce1996
Škrna Michalbrankář/útočník1997
Svoboda Lukášobránce/záložník1994
Tvrdý Leošzáložník/útočník2000

Hodně štěstí všem do jarní části sezóny a díky všem za pomoc s vedením béčka.

Ondřej Eisner, hrající trenér B týmu

Reklama